Close

Przygotowanie Inwestycyjne

Przygotowanie startupa i szukanie inwestora trwa od 3 do 6 miesięcy. Skup się na swoim biznesie, a nam pozwól reprezentować Cię w funduszach

Chcę nawiązać współpracę
Dlaczego to robimy?

Startupowcy mogą dziś nieświadomie oddać duszę funduszowi VC, zasiadać w szkolnej ławce akceleratora, albo finansować się kredytami. Chcemy to zmienić i pokazać, że partnerstwo kapitałowe to konkretna szansa na wspólne zarobienie wielkich pieniędzy

Co robimy?

Odsłaniamy przed Tobą obraz Twojego startupa, jakiego do tej pory nie dostrzegałeś. Odnajdujemy źródła trakcji, identyfikujemy wąskie gardła, opisujemy wieloletni model biznesowy i znajdujemy dla Ciebie partnera inwestycyjnego

Jak to robimy?

Rozsądnie, zrozumiale i rzeczowo, w oparciu o 10 lat praktycznego doświadczenia w budowaniu firm i startupów. Unikamy zawoalowanej, finansowej terminologii, skupiamy się na przychodzie, który ma być podstawą wyceny

Zrozumiały model biznesowy to podstawa

Uzyskanie kapitału na rozwój wysoce ryzykownego projektu jakim jest startup wymaga starannie opracowanej, zrozumiałej dokumentacji.

  • Produkt: czym jest, jakie są jego przewagi konkurencyjne?
  • Rynek: kto kupuje produkt, jakie są możliwości wzrostu?
  • Ludzie: jakimi kompetencjami może pochwalić się zespół?
Dowiedz się więcej
Finanse trzeba zapiąć na ostatni guzik

Niezależnie od tego czy wykazujesz przychód, czy dopiero stawiasz założenia finansowe, Excel będzie Twoim najlepszym doradcą.

  • Opracujemy wskaźniki: EBITDA, CAC, LTV, OPEX, MRR, Churn etc.
  • Zbadamy ile % udziałów trzeba oddać i ile pieniędzy potrzebujesz
  • Opracujemy szczegółowy plan finansowy na 3 lata wzrostu
Dowiedz się więcej
Wygląd ma ogromne znaczenie

Archaiczne prezentacje na szablonach z PowerPointa potrafią odstraszyć inwestora nawet od najlepszych okazji inwestycyjnych!

  • Zaprojektujemy dla Ciebie Prezentację Inwestycyjną
  • Zaprojektujemy też tzw. Teaser Inwestycyjny
  • Zaprezentujemy je inwestorom w formie, którą znają i lubią
Dowiedz się więcej

Jak znaleźć inwestora?

Proces trwa do pięciu tygodni i wymaga po Waszej stronie aktywnego udziału. Zadamy Wam mnóstwo pytań, w tym również te trudne – kluczowe dla inwestorów!

1. Wyczerpujący wywiad

Zwykle startupy potrzebują ok. 2 dni roboczych aby w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na wymagane pytania. Szukamy dziury w całym aby inwestor nie miał czym Cię zaskoczyć

2. Utworzenie dokumentacji

Po zebraniu odpowiedzi i kontrolnej telekonferencji przystępujemy do utworzenia niezbędnych dokumentów: modelu finansowego, prezentacji inwestycyjnej i teasera

3. Pitch do inwestorów

Pitch następuje po obustronnej akceptacji oferty inwestycyjnej. Gdy inwestorzy są zainteresowani, polecamy się w obszarze umów inwestycyjnych 🙂

Najczęściej zadawane pytania

Psst! Chcesz wiedzieć więcej? W prawym dolnym rogu jest nasz czat! 🙂

Czy jesteście funduszem inwestycyjnym?

Nie. Startup Makers to komercyjny akcelerator dla startupów na etapie pomysłu, MVP, pierwszej trakcji oraz wzrostu. Współpraca z nami z reguły kończy się uzyskaniem inwestycji od funduszu lub anioła biznesu.

Czym się różnicie od normalnych akceleratorów?

Jesteśmy praktykami startupów, a nie mentorami, którzy nie mają dla Was czasu – od ponad 10 lat siedzimy w kodzie, weryfikacji hipotez, budowaniu baz klientów oraz w pozyskiwaniu kapitału na rozwój.  

Czy mogę się z Wami rozliczyć w formie udziałów?

Jeśli zadajesz to pytanie to albo masz bardzo słabą sytuację finansową i nie powinieneś budować startupa, albo nie do końca wierzysz w ogromną wartość Twojego biznesu. W obu przypadkach powinniśmy porozmawiać.

Jak długo trwa zdobycie inwestora?

Nasz proces analizy, przygotowania inwestycyjnego oraz pozyskiwania finansowania przeciętnie trwa trzy miesiące. Dużo zależy od tego jak dalece startup jest gotów współpracować, na jakim jest etapie i czy ma dobry biznes. Startup powinien nam poświęcić przynajmniej dwa dni robocze aby odpowiednio przekazać wiedzę.

Co zyskuję współpracując z Wami?

Zyskujesz czas i pewność, że inwestorzy się o Tobie dowiedzą. Wiemy które fundusze dysponują kapitałem, które akurat go szukają, jakie są bieżące programy wsparcia startupów, kto dysponuje komplementarnym startupem w portfolio, oraz kto i za ile akurat szuka startupa z danej branży. 

Ile to kosztuje i kogo na to stać?

Nasze stawki za akcelerację są uzależnione od etapu, na którym jest projekt zatem stać na nie zarówno małe firmy jak i garażowego startupowca na etacie. Rozliczamy się kwotowo za akcelerację, oraz w modelu prowizyjnym w przypadku doprowadzenia do inwestycji.

Jak w praktyce wygląda współpraca?

Scenariusz książkowy jest następujący: podpisujemy umowę według uzgodnionych warunków i zakresu prac, następnie przeprowadzamy analizę Twojego biznesu, opracowujemy dokumentację weryfikując równolegle omówione założenia, aby docelowo nawiązać dialog i skutecznie doprowadzić do udanego spotkania z zainteresowanym inwestorem.

Czy to usługa online?

Nie ma na to reguły. Czasem trzeba się spotkać twarzą w twarz aby omówić detale operacyjne startupa, a czasem wystarczy kilka rzeczowo przeprowadzonych telekonferencji. Jesteśmy otwarci na propozycję przyjechania do Was i przeprowadzenia wspólnych warsztatów z zakresu pozyskiwania inwestycji.

Co jeśli nie znajdziecie inwestora?

Jeśli pomimo wspólnego wysiłku nie osiągniemy założeń wymaganych przez inwestorów, to pod żadnym pozorem nie jest to czas stracony. Po pierwsze wykażemy wówczas nad czym należy pracować, po drugie zaś zostanie z Tobą profesjonalny plan finansowy, skalowalny model biznesowy, piękna prezentacja inwestycyjna, teaser inwestycyjny oraz przede wszystkim wiedza na przyszłość.