Przejdź do treści

Zacznij tutaj…

Z tego artykułu dowiesz się o czym piszemy, oraz bez problemu znajdziesz kategorie odpowiadające Twoim zainteresowaniom. Przeczytasz między innymi o Modelu Finansowym, Prezentacjach Inwestycyjnych, Źródłach Finansowania, Wycenach, i Innych. Znajdziecie tu listę kategorii naszych postów, a z czasem pojawi się… Czytaj dalej »Zacznij tutaj…

Jakie wskaźniki finansowe startupów SaaS są atrakcyjne dla inwestorów w 2024 roku?

Istnieją wyrażone liczbowo podstawy do stwierdzenia, że startup SaaS działa efektywnie i jest kandydatem do dalszego wzrostu, a zatem inwestycji. Najnowsze opracowanie takich danych pochodzi z amerykańskiego raportu Notion Capital Cloud Challengers 2024. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wnioski. Burn Multiple –… Czytaj dalej »Jakie wskaźniki finansowe startupów SaaS są atrakcyjne dla inwestorów w 2024 roku?

Co to są koszty Overhead i jak je wyliczyć w startupie?

Overhead to ogólne koszty działalności firmy, które nie są bezpośrednio związane z produkcją produktu lub świadczeniem usługi, ale są niezbędne do prowadzenia działalności firmy. Obejmuje on koszty administracyjne, ogólne i koszty sprzedaży, które nie można bezpośrednio przypisać do konkretnego produktu… Czytaj dalej »Co to są koszty Overhead i jak je wyliczyć w startupie?

Na co patrzą inwestorzy wspierający startupy na wczesnym etapie rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej (ticket do €1M)?

Najszybszą drogą do zrozumienia dlaczego inwestorzy VC nie odpisują lub grają na czas, jest próba dostrzeżenia ich perspektywy. Okazuje się, że dla 80% inwestycji w ich portfelu istnieje klucz, którego trzymanie się zapewnia sukces inwestycyjny. Struktura udziałowa W idealnym scenariuszu founderzy powinni być właścicielami… Czytaj dalej »Na co patrzą inwestorzy wspierający startupy na wczesnym etapie rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej (ticket do €1M)?

Na czym polegają inwestycje oparte o Preferowane udziały (Preferred Shares)?

Inwestycje oparte o preferowane udziały (Preferred Shares) polegają na zakupie przez inwestorów specjalnego rodzaju udziałów w spółce, które nadają im pewne uprzywilejowane prawa i korzyści w porównaniu do zwykłych udziałów. Preferowane udziały są często stosowane w rundach finansowania przez inwestorów… Czytaj dalej »Na czym polegają inwestycje oparte o Preferowane udziały (Preferred Shares)?

Na czym polegają inwestycje oparte o Security Agreements?

Inwestycje oparte o umowy zabezpieczenia (Security Agreements) są formą inwestycji, w której inwestor otrzymuje zabezpieczenie na określonych aktywach lub majątku spółki jako zabezpieczenie za udzieloną przez siebie finansową lub inne środki. Umowy te mogą być stosowane w różnych kontekstach, w… Czytaj dalej »Na czym polegają inwestycje oparte o Security Agreements?

Na czym polegają inwestycje oparte o klauzulę SAFE z rabatem (Discounted SAFE)

Inwestycje oparte o klauzule SAFE z rabatem (Discounted SAFE) są wariantem tradycyjnej umowy SAFE (Simple Agreement for Future Equity), które dodatkowo zawierają rabat dla inwestorów w momencie przyszłego przekształcenia zobowiązań w udziały w spółce. Klauzula ta umożliwia inwestorom zakup udziałów… Czytaj dalej »Na czym polegają inwestycje oparte o klauzulę SAFE z rabatem (Discounted SAFE)